ورود به سایت
عضویت خبرنگار | فراموشی کلمه عبور
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
» » یارانه امروز کفاف روزی یک نان بربری را هم نمی دهد / پایبند به نظر شورای وحدت اصولگرایی نیستم / امام نگفتند نظامی ها وارد انتخابات نشوند / حلقه نیاوران دولت روحانی را زمینگیر کرد / فیلترینگ راه درستی نیست
کد خبر: 3766
تعداد نظرات: 0 نظر
تاريخ انتشار: 31-02-1400, 23:30
سعیدمحمد، نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 در گفت و گو با خبرفوری:
سعید محمد نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در گفتگو با خبرفوری، به پرسش ها درباره مسائل اقتصادی و سیاسی پاسخ داد.
سعید محمد از جمله چهره هایی است که بدون رزومه ای پرطمطراق راهی انتخابات ریاست جمهوری شده است. او نه سابقه ریاست قوه داشته و نه وزیر و وکیل بوده است، اما به عنوان فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا سپاه، نقشی کلیدی در پروژه های مختلف داشته و به همین دلیل خیلی ها او را دارای اقبال برای پیروزی در انتخابات می دانند.

گفتگو با این چهره انتخابات ریاست جمهوری را در ادامه بخوانید و ببینید و نظر بدهید.

***


خبر فوری: اینکه گفته اید به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده اید به این معنی است که به نفع کسی کنار نمی روید؟

جریانات سیاسی مرسومی در کشور هستند که برخی دو قطبی سازی هایی در شکور صورت می دهند و عموما ناکارآمد بوده اند و از نگاه من مشکلات امروز کشور مبتنی بر عملکرد همین جریانات سیاسی است و به همین علت خارج از این فضا به انتخابات ورود کردم و با هیچ جریان و گروهی دست نداده ام. به همین علت است که از چپ و راست می خورم؛ راه نجات کشور را این می دانم که باید از جریانات ناکارآمد عبور کنیم و مبتنی بر شایسته سالاری باشیم، با از افرادی که دیدگاه ولایی دارند و برای ایران دلشان می تپد و منافع شخصی و یا گروهی را نمی بینند، این تنها نسخه نجات کشور برای دولت سیزدهم است. به این علت اگر وام دار هر گروهی که بخواهیم باشیم ممکن است این راه نجات خدشه دار شود.

خبر فوری: بنابراین با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت پیمانی نبسته اید؟

خیر؛ تا امروز من با شورای ائتلاف جلسه ای نداشتم. شورای وحدت نیزاز بنده دعوت کردند و من عرض کردم که راه انتخاب اصلح رجوع به نظرات مردم است.

خبرفوری: نظر شما در مورد صحبت رهبر کبیر انقلاب مبنی بر عدم حضور نظامی ها در انتخابات چیست؟

حضرت امام نمی فرمایند که نظامیان حق ندارند کاندیدای ریاست جمهوری شوند بلکه می فرمایند نظامیان حق مدارند وارد حریانات سیاسی شوند جریان سیاسی یعنی دو قطبی سازی ها و آنها باید استقلال خود را حفظ کنند و بنده چهار ماه قبل از انتخابات استعفا دادم و از شغلم فاصله دادم.

خبرفوری: چگونه می خواهید ترمز گرانی و تورم را بکشید؟

این مسائل قرص و کپسول ندارد ریل گذاری غلطی در کشور اتفاق افتاده است و باید با کار منطقی و علمی اصلاح شود. علت تورم رشد شدید نقدینگی در کشور است و از طرفی کاهش تولید می باشد. پس ما باید نقدینگی را متوقف کنیم و تولید را افزایش دهیم تا تورم مهار می شود.

خبرفوری: مهم ترین اشتباه آقای روحانی در این زمینه چه بوده است؟

به نظر من تکیه بر کارشناسانی که به اشتباه دارند کارشناسی اقتصادی می دهند. ما افرادی را داریم که تفکر نئولیبیرالی دارند و این افراد مشاور اقتصادی دولت هستند و مصطلح هستند به حلقه نیاوران و از قبل از انتخابات با آقای روحانی بودند و هدایت می کنند.

خبرفوری: پس معتقد هستید حلقه نیاوران آقای روحانی را زمین‌گیر کرد؟

چون کارشناسان اقتصادی بودند بله من این طور فکر می کنم. در حوزه بانکداری به صورت دستوری چند درصد سود سپرده را کم کردند اما بلافاصله دستور دادند که بانکها صندوق هایی را در بورس تاسیس کردند و ۱۰ درصد سود را افزایش دادند. نقدینیگی کشور در سال ۹۲ و آغاز دولت آقای روحانی برابر با ۵۰۰ هزار میلیارد تومان و اکنون سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است. یکی از اصلی ترین دغدغه های تولید کننده عا وثیقه ها و ضمانت های سنگین بانک ها است و اینکه بلافاصله زمانی که یکی از قسط‌ها پرداخت نشود بانک تولید کننده را به خاک سیاه می نشاند. مگر یک تولیدکننده چقدر درآمد دارد که بتواند ۲۵ درصد سود به بانک ها بدهد. این سیستم بانکداری تا کنون به کشور صدمه زده است و خواهد زد.

خبرفوری: آیا سیستم بانکداری اصلاح می شود؟

ما طرحی با تقدم و تأخر در دست داریم و دقیق باید جلو برویم و نمی توانیم شک وارد کنیم و برنامه ریزی شده طی چهار سال ریل گذاری را تغییر دهیم. به عنوان مثال در سیستم مالیاتی تحولی بزرگ شاهد خواهیم بود امروز مالیات کشور از حقوق بگیر و تولیدکننده اخذ می شود و پول کشور در دست بازارهای کاذب می چرخد و مسکن و خودرو و طلا به کالای سرمایه گذاری تبدیل شده است و تنها راه حل این بحران تغییر سیستم مالیاتی می باشد. ما به تولید کننده مشوق می دهیم و مالیات اقشار کارگر حذف می کنیم و بازارهای کنونی سرمایه گذار را نا امن می کنیم و از آنها دعوت می کنیم که سرمایه شان را در بستر سودآور طراحی شده در فرابورس قرار دهند. البته مسائل حوزه بورسی را هم در نظر داریم و برنامه های خاص برای این فضا داریم.

به جای اینکه مردم آواره فضای رمزارزها شوند سعی می کنیم خود دولت شرکت هایی را راه اندازی کند و ماینینگ را انجام دهد که در نهایت سهام شرکتها را به مردم واگذار کنیم

خبرفوری: با یارانه چه کار می کنید؟

یارانه با تفکر ایده آلی شروع شد اما به اشتباه عمل شد و روز به روز نمود یافت و هیچ کس این مشکل را حل نکرد و حتی اضافه هم شد. دولت سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان در حوزه انرژی سوبسید پرداخت می کند. کار ما ساماندهی به این مسئله است اما کار اصلی تر شناسایی افراد نیازمند خواهد بود تا بر اساس آن سهمیه انرژی به هر فرد پرداخت کنیم. در نظر داریم کارتی حاوی سهمیه انرژی به هر فرد بدهیم که با آن پرداخت انرژی مورد نیاز خود را انجام دهد بنابراین فردی که منابع کمتری استفاده کند می تواند این انرژی را بفروشد و عملا افراد مرفح مجبور به خرید انرژی از قشر کم برخوردار جامعه خواهد شد. متأسفانه مبلغ یارانه کفاف روزی یک نان بربری برای افراد نیازمند را هم نمی دهد.

خبرفوری: کابینه شما چه کسانی خواهد بود؟

متأسفانه در کشور در کشور ما شایسته سالاری نیست و قرار نیست دولت ما شرکت سهامی بشود و هر کسی بخواهد بیاید و گرو کشی کند و چندتا وزارتخانه مال ما را نخواهیم داشت و قبل انتخابات بخشی از کابینه را معرفی می کنیم.

خبرفوری: سخت‌ترین روز شما در قرارگاه خاتم چه روزی بود؟

روزی بود که هم زمان در پنج استان سیل داشتیم و دوران سختی بود و با تعطیلات عید برخورد داشت.

خبرفوری: شما خودتان در توییتر فعال هستید، آیا قرار است مردم مثل شما باشند و یا پشت خط فیلتر بمانند یا...؟

از نظر من فیلترینگ راه درستی نیست و فیلترهایی که تا کنون انجام شده است نتیجه آن را باید ببینیم. الان فیلتر شده است اما همه وی پی ان نصب می کنند و کار خود را انجام می دهند بنابراین راه درست این نیست. در وهله اول باید برای اقشار آسب پذیر مثل کودکان چاره ای اندیشیده شود مثل اینترنت کودکان که در بسیاری از کشورها راه اندازی شده است و برای الباقی شبکه ملی اطلاعات باید راه اندازی شود اما من اجباری نخواهم کرد که همه فعالیتهای شبکه مجازی را در شبکه ملی در قرار دهند. من به دنبال فیلتر کردن نیستم چون جوابگو نیست.

خبرفوری: شما تنها کاندیدایی هستید که در مورد ارزهای دیجیتال صحبت کرده اید، برنامه شما در این حوزه چیست؟

ارزهای دیجیتال در حال رشد است. ما شاهد رشد ارزهای دیجیتال در سال های اخیر هستیم و از طرفی هم ناهماهنگی هایی بین دستگاه های کشور وجود دارد که منجر به از دست دادن فرصت های خوب برای کشور می شود؛ به نظر من باید از این فضا استفاده کنیم. البته مشکلاتی وجود دارد که طرحی در این زمینه مدنظر داریم؛ لذا به جای اینکه مردم آواره فضای رمزارزها شوند سعی می کنیم خود دولت شرکت هایی را راه اندازی کند و ماینینگ را انجام دهد که در نهایت سهام شرکتها را به مردم واگذار کنیم. بخش دوم این طرح تولید رمزارز ملی از طریق شرکت های خصوصی خواهد بود.

خبرفوری:اشاره می شود که شما معمار دور زدن تحریم ها هستید، ماجرا چیست؟

دور زدن تحریم و خنثی کردن تحریم است. من خیلی به دنبال دور زدن نیستیم اما به عنوان زودهنگام انجام می دهیم. گلوگاه هایی ما در کشور داریم که غربی ها شناسایی کردند و تحریم های خودشان را بر روی آن متمرکز کردند که ما میتوانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم؛ به نظر من در بحث خنثی سازی کمکاری داشتیم و در یک برنامه کوتاه مدت می توانیم به فرصت تبدیل کنیم.

خبرفوری: اولین فرمان و دستوری که در زمان ریاست جمهوری صادر می کنید چه خواهد بود؟

اولین فرمان، اقتصادی خواهد بود و برنامه ای که در حوزه اقتصاد تشریح کردم دسته بندی شده و گام به گام با عنوان عمل جراحی بزرگ کشور آغاز خواهد شد به این دلیل که بزرگترین مشکل مردم معیشت است.
منبع*خبرفوری
مطالب مرتبط

شما مي توانيد مطالب و تصاوير خود را به آدرس زير ارسال فرماييد.


info@tabnos.irارسال نظر جدید
قوانین بخش نظرات:

۱) تابنوس، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

* نام:
* ايميل:
* نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
عکس خوانده نمی شود
نیازمندیها