ورود به سایت
عضویت خبرنگار | فراموشی کلمه عبور
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
» » رئیسی: برای مدیران گشت ارشاد می‌گذاریم
کد خبر: 3828
تعداد نظرات: 0 نظر
تاريخ انتشار: 19-03-1400, 01:07
متن کامل دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری؛
دومین مناظره ۷ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم در استودیوی محل مناظره‌ها با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» در رسانه ملی برگزار شد.
به گزارش تابنوس، دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم با موضوع «فرهنگی، اجتماعی» از ساعت ۱۷ در استودیوی محل مناظره‌ها آغاز شد. این مناظره تا ساعت ۲۰:۳۰ ادامه یافت و نامزدها در دو نوبت به پرسش‌های با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پاسخ دادند.

اولین مناظره انتخاباتی، ۱۵ خردادماه با موضوع اقتصادی برگزار شد و آخرین مناظره نیز شنبه ۲۲ خردادماه به صورت زنده از طریق شبکه اول و خبر سیما پخش خواهد شد.

اجرای این مناظره‌ها را «مرتضی حیدری» برعهده دارد.

مناظره انتخاباتی به صورت زنده از شبکه یک سیما، شبکه خبر، رادیو ایران و رادیو انتخابات پخش می‌شود.

پیش از آغاز مناظره، قرعه‌کشی برای تعیین صندلی و روال پرسش‌های مناظره برگزار شد.

** اظهارات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم پس از پایان مناظره

۲۲:۵۲ واکسیناسیون سراسری را در عرض سه ماه انجام خواهم داد

محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری امشب و پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من در این مناظره سعی کردم بخش‌های قابل توجهی از برنامه‌ام را اعلام کنم و موفق هم شدم زیرا مناظره گذشته نوع سوالات و فضای مناظره طوری بود که امکان ارائه برنامه را نداد و من سعی کردم که بخشی از برنامه خود را به مردم عرضه کنم.

وی گفت: سه مطلب اصلی را در این مناظره به عنوان سه وعده مشخص به مردم دادم. یکی بیمه همگانی رایگان تکمیلی که از وظایف دولت‌ها است تا به مردم ارائه کنند، دوم یک صندوق درآمد پایدار برای افراد بیکار و بدون شغل که این کار هم باید انجام شود تا زمانی که مردم به اشتغال پایدار برسند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: سوم مسئله کرونا بود که اعلام کردم در عرض سه ماه واکسیناسیون را انجام خواهم داد؛ این شاید در ذهن عده‌ای مدت زمان کوتاهی بیاید اما قابلیت اجرا دارد چرا که واکسن داخلی نیز در حال تولید است و به بازار خواهد آمد.

مهرعلیزاده تاکید کرد: امکان واردات واکسن فراهم شده است و بخش خصوصی می‌تواند در این زمینه فعال باشد. امیدوارم زمستان امن و سالمی برای مردم عزیز داشته باشیم.

۲۲:۴۰ برای آرامش و شادمانی مردم باید جراحی‌های بزرگ انجام دهیم

محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری امشب و پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت ما دولت اقدام و تحول است و باید جراحی‌های بزرگی برای آرامش، پیشرفت و شادمانی مردم ایران انجام بدهیم.

وی گفت: برنامه این اقدامات را آماده کرده‌ایم. از آنجا که بین من و نظام و سایر مسئولین یک اعتماد خوبی وجود دارد، من می‌توانم دست به تغییر و تحولات اساسی بزنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: برخلاف دولت‌های قبلی که شعار می‌دادند و نتوانستند، من برای خودم مانعی جهت انجام این اقدامات نمی‌بینم.

رضایی گفت: امیدوارم مردم به من اعتماد کنند اما این را بدانند که آنچه برای من اهمیت دارد اینکه به صحنه بیایید، رای بدهید و ان‌شاءالله ثابت کنید که ایران همیشه زنده است.

۲۲:۳۱ زاکانی: دنبال رشد کاریکاتوری کشور نیستم

علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری امشب پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به جوانان عزیز عرض می‌کنم که راه آینده راه بسیار درخشانی است. بنده به شما اعتماد دارم چرا که چهل سال است که با شما زندگی می‌کنم و با نخبگان شما آشنا هستم.

وی گفت بنده به بانوان عزیز می گویم که امروز یک عده‌ای به دنبال استفاده ابزاری از شما هستند ولی بنده معتقدم که بانوان هم در خانه محور هستند و هم در میدان و اجتماع شایستگی‌های ویژه‌ای دارند توصیه همیشگی من و دختران همین بوده است که در این مسیر را حرکت کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: محور تحول آموزش و پرورش معلمان هستند و تعلیم و تربیت پیشران تحول کشور است و ما اساس را در تعلیم و تربیت می‌دانیم.

زاکانی تاکید کرد: به دانشگاهیان نیز می‌گویم شما باید محور شایستگی و اداره کشور قرار بگیرید.

وی گفت: به اقوام، صنعتگران و کشاورزان عرض می‌کنم که تولید به دستان شما صورت می‌گیرد و بنده با هرچه مقابل تولید بایستد، میجنگم و به هرچه در برابر او همراهی خواهد کرد کمک می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بنده آزادی، عدالت، استقلال، معنویت و پیشرفت را با هم دنبال می‌کنم. ما دنبال رشد کاریکاتوری نیستیم.

زاکانی با بیان اینکه با همه وجود در برابر تجاوز به حریم خصوصی مردم خواهم ایستاد، گفت: با همه وجود حریم عمومی را پاس خواهم داشت و شرایط را به سمتی می برم که ما به ازای آن با دولت الکترونیک و واگذاری کار به شهرستانها و امکان جهش در حوزه اقتصاد، شما خجالت‌زده فرزندانتان نشوید و شرایط به سمت این نرود که صورت سرخ پدر و مادر در مقابل فرزندان از بی پولی و مشکلات خانوادگی باشد.

۲۲:۱۳ قاضی‌زاده هاشمی: روش کشورداری ما غلط است

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من کلاً مشکلات کشور را در سطح ریز موضوعات نمی‌دانم، من معتقدم روش کشورداری ما غلط بوده است نه در این مقطع بلکه صد سال است که ما روی ریلی حرکت می‌کنیم که ما را از اهداف یک ایران مقتدر و متعالی دور می‌کند؛ این باید اصلاح شود.

وی گفت: سوالات اما بسیار ریز است. شما مثلاً می‌گوئید آن زیربنای کل ایران، شکل اداره کشور، مدل حکمرانی، نظام دیوانی و دولت و تمرکز گرایی اشکال دارد اما سوال درباره یک موضوع بسیار ریز است.

۲۲:۰۰ همتی: برنامه ویژه‌ای برای بورس دارم

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرر و زیان‌های مردم در بازار بورس، اظهار کرد: من مدت‌ها قبل از اینکه سقوط بورس انجام شود نامه‌ای به رئیس‌جمهور و مقام معظم رهبری نوشتم و ایشان نیز ابراز نگرانی کردند و دستوری دادند که تدبیری شود تا حبابی که شکل گرفته است، مردم را دچار مشکل نکند.

وی تاکید کرد: متأسفانه از دولتمردان به این مسئله توجهی نکردند و همین طور ادامه دادند و حتی از مردم برای حضور در بازار بورس دعوت کردند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: بعد از اختلاف نظر وزیر نفت و وزیر اقتصاد در مورد سهام پالایشی متأسفانه شاهد سقوط بازار بورس شدیم و این روند ادامه پیدا کرد.

همتی اظهار داشت: بازار بورس جایگاه خوبی خواهد داشت و من برنامه ویژه‌ای برای بورس دارم و حتماً اقدامات اساسی در بازار سرمایه خواهم کرد چرا که معتقدم بازار بورس و سرمایه می‌تواند بخش مهمی از تأمین مالی اقتصاد کشور را بر عهده می‌گیرد.

وی گفت: بورس باید آینه بخش حقیقی اقتصاد باشد و شرکت‌هایی که در آن وجود دارند، باید بازدهی‌شان نشانه ثبات و افزایش بازدهی سهامداران باشد.

۲۱:۴۸ جلیلی: مناظره‌ها در انتخاب درست مردم تأثیر می‌گذارد

سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران، گفت: مهم این است که مردم بتوانند از مناظرات برای یک انتخاب اصلح استفاده کنند و مناظرات برای این است که مردم می‌خواهند رئیس جمهور خود را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: رئیس‌جمهور وظایفی دارد و می‌تواند نقش آفرینی‌های داشته باشد و نوع مباحث در مناظرات به مردم درجهت انتخاب فرد مورد نظرشان کمک می‌کند، اما اگر یکسری کلمات و جملات خوب گفته شود، کافی نیست و مهم این است مردم بدانند کسی که قرار است چهار سال آینده سکان قوه مجریه کشور را در دست گیرد، چه برنامه، رویکرد و اراده‌ای دارد و آیا رویکرد وی حداقلی است و یا رویکرد بزرگ‌تری دارد؟ و لازم است بدانند که منطق او چیست؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم که ۴ سال آینده کشور نباید فقط اداره شود، بلکه باید جهش پیدا کند و این مسئله الزاماتی دارد و رئیس جمهور باید این موضوع را دنبال کند.

۲۱:۳۳ رئیسی: مشارکت مردم در اداره امور کشور محور حتمی دولت آینده است

سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پس از پایان دومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه‌های مردم محور اصلی بحث ما است چرا که مردم در معیشت‌شان دغدغه دارند.

وی بیان کرد: همچنین مردم در مسائل مربوط به کسب و کار خود مشکلاتی دارند و علاوه بر این مشکلاتی در حوزه زنان، دختران، ورزشکاران، معلمان، کشاورزان و فرهنگیان وجود دارد و ما برای تمام بخش‌های کشور با توجه به بررسی‌هایی که انجام دادیم، برنامه داریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: البته برنامه را نمی‌توان در یک فرصت محدود توضیح داد اما برای مردم باید بگویم که ما برای همه بخش‌های کشور برنامه داریم و اگر رأی مردم به بنده تعلق بگیرد، به عنوان خدمتگزار آنان این برنامه‌ها را عملیاتی می‌کنم.

رئیسی تاکید کرد: همچنین از فرهیختگان و صاحب نظران با هر گرایش جناحی استفاده خواهد شد و مهم این است که این افراد به مردم، انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و گرفتاری سفره مردم فکر کنند و در این صورت همه عزیزان ما خواهند بود.

رئیسی اظهار داشت: همه بدانند که مشارکت مردم نه فقط در رأی دادن بلکه در اداره امور از محورهای حتمی دولت آینده خواهد بود.

** نیمه دوم دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم

۲۰:۲۶ همتی در بخش جمع‌بندی پایانی: ما چه حقی داریم برای جامعه تصمیم بگیریم؟

همتی گفت: دوستانی که می‌گویند ما کجا مخالف هستیم؛ عملکردشان مشخص است. نحوه نگاه دوستان به جامعه و صحبت‌های عزیزان معلوم است.

وی ادامه داد: من می‌گویم که ما چه حقی داریم برای جامعه اینگونه تصمیم بگیریم؟ به جامعه بگوییم، اینگونه رفتار بکن، این گونه حرکت کن، چگونه راه برو، چگونه زندگی بکن!

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بگذارید مردم زندگی خود را بکنند.

وی ادامه داد: دوستان از جوانان می‌گویند! شما کدام جوان‌ها را می‌گوئید؟ ۶۰ درصد همان جوان‌ها گفته‌اند که رأی نمی‌دهیم. شما راجع به ۴۰ درصد صحبت می‌کنید.

نوجوانان ما به سمت موسیقی پاپ کره‌ای رفته‌اند

همتی افزود: در برنامه‌های خود موسیقی می‌گذارند اما رپ را ممنوع می‌کنند. نوجوانان ما رفته‌اند به سمت موسیقی پاپ کره‌ای. اما هنوز رپ خود را زیر زمینی می‌کنند. اینها را باید جواب بدهیم. مگر نباید رئیس‌جمهور این مسائل را پیگیری کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: از این رو باید از نظراتشان دفاع کنند و باید نظرشان را صریحاً بگویند به جوانان بگویند. باید بگویند نظر ما این است. این را قبول داریم یا نداریم.

وی ادامه داد: چرا باید کلهر، علیزاده و شجریان را نادیده بگیریم، اما وقتی انتخابات می‌شود تمام موسیقی‌های پاپ را در برنامه‌های تبلیغاتی خود بگذاریم.

همتی تصریح کرد: با هنرپیشه‌ها و خواننده‌ها عکس می‌گیریم. باید بگویند این‌ها را تأیید می‌کنید و خیال مردم را راحت کنیم و یا اینکه بگویید نظرمان همین است.

من همه چیز را با اقتصاد حل خواهم کرد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من قرار است راجع به اقتصاد صحبت کنم. من همه چیز را با اقتصاد حل خواهم کرد. اقتصاد نیاز به اصلاحات دارد. اصلاحات اقتصادی از تعارض منافع آغاز می‌شود.

وی افزود: تا نتوانیم تعارض منافع این گروه‌ها را در کشور حل کنیم، اقتصاد کشور سامان نمی‌گیرد.

همتی در ادامه تصریح کرد: ۵۰ درصد مالیات نمی‌دهند. چرا مالیات نمی‌دهند، زیرا همین‌ها هستند. در اقتصاد دلالی می‌کنند، در خارج از کشور کاسبی می‌کنند. در هنر و اجتماع هیولا می‌سازند. پول‌های کثیف را رد و بدل می‌کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من می‌گویم رئیس‌جمهور باید شفاف سازی کند و جلوی این فسادها را بگیرد. دوستان می‌گویند ما کی گفتیم می‌خواهیم کاخ سفید را حسینیه بکنیم. شما ترک سوار این آقایون بوده‌اید و بر سرشان بوسه می‌زنید.

وی همچنین تصریح کرد: آقای رئیسی همه ما را شورای نگهبان تأیید کرده است. شما در همین‌جا به من توهین می‌کنید. وقتی شما جلوی مردم به من می‌گوئید کارمند، مردم این را درک می‌کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: سابقه من نسبت به شما کمتر نیست. ۴۰ سال است که من در مسئولیت‌های مهم خدمت کرده‌ام. آقای مهرعلیزاده خدمت کرده‌اند. مگر ما چیکار کردیم که شما فکر می‌کنید ما کارمند شما هستیم.

همتی گفت: مردم عزیز! ما می‌خواهیم روش را عوض کنیم. خواهش می‌کنم به صحنه بیایید. من قبلاً هم گفته‌ام ما هر یک نفر باید به ۱۰ نفر زنگ بزنیم، باید پیگیری بکنیم که همه به صحنه بیایند، باید بیایند و رأی بدهند.

وی ادامه داد: خواهش من این است که این مسائل را در جامعه جدی بگیرید. من مطمئن هستم مردم عزیز سرنوشت خودشان را تعیین می‌کنند. نباید این فرصت را از دست بدهیم. نباید بگذاریم قطار توسعه رد شود باید به قطار توسعه برسیم ان‌شاءالله.

۲۰:۲۲ زاکانی در بخش جمع بندی پایانی: جیب پدرها را خالی، صورت آنها را سرخ کردند

زاکانی گفت: بنده متعجبم کسانی که مسبب وضع موجود هستند خودشان امروز مدعی هستند و مظلوم نمایی می‌کنند من دلم برای جوانان وطنم می سوزد زیرا بیش از دوستان عزیز از ابتدا تا کنون در متن جوانان بوده‌ام.

وی ادامه داد: درد جوانان نخبه را می دانم. جوانان امروز از فساد، تبعیض، تحقیر خسته اند. امکانات کشور را به سه برادر داده‌اند و ۲۵۰ هزار میلیارد تومان فساد کردند. در حالی که کل حقوق بگیران در سال ۵۰۰ هزار میلیارد تومان دریافتی دارند این ظلم بزرگی است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه همه اموری که موجب اضطراب جوانان است باید حذف شود: کنکور، موانع مسکن و ازدواج باید حذف شود. برنامه مدونی برای حل این مشکلات داریم.

حریم خصوصی خط قرمز ماست

زاکانی ادامه داد: اینجا بحث از تهدید دختران و پسران می‌کنند. حریم خصوصی خط قرمز ماست. به هیچ وجه کسی نباید وارد حریم خصوصی افراد شود این از مبانی اسلامی است. حریم عمومی را هم پاس خواهیم داشت.

هیچ فرقی بین معلمان با کارمندان وزارت نفت و بانک‌ها نباید وجود داشته باشد

وی تصریح کرد: در مورد حفظ کرامت و معیشت و مشارکت فرهنگیان به عنوان محور تحول برنامه‌هایی داریم. هیچ فرقی بین معلمان با کارمندان وزارت نفت و بانک‌ها نباید وجود داشته باشد این تبعیض آشکار است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم از دروغ ناراحت هستند، گفت: مجموع دوستان آقای همتی تورم ۲۵ درصدی و ۵۲ درصدی را ایجاد کردند. آقای همتی ۷ خرداد ۹۹ گفتند که ۲۲ درصد تورم خواهیم داشت امروز ۵۲ درصد تورم نقطه به نقطه را شاهد هستیم.

زاکانی گفت: دانشگاهیان ما از این ناراحت هستند که علم و دانش آنها به کار گرفته نمی‌شود. این امر محور تلاش برای تحول در کشور قرار خواهد گرفت. ۱۴ میلیون تحصیل کرده دانشگاه‌ها امروز مترصد این هستند که دولت بتواند برای آنها امکان تلاش و کوشش را فراهم کند. دولت فقط دولت کارمندان نیست بلکه دولت همه ملت است.

وی ادامه داد: برخی نامزدها بحث از نشاط می‌کنند نشاط زمانی است که جیب پدرها پر باشد، جیب پدرها را خالی کردند صورت آنها را سرخ کردند دنبال نشاط می‌گردند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بحث پیامک را مطرح می‌کنند بدترین پیامک‌ها پیامک‌هایی است که اقساط معوق بانکی، موجودی شما کافی نیست را به مردم اعلام می‌کند. پدر مردم درآمده است چرا به داد مردم نمی‌رسید.

۲۶ جاسوس در امنیتی‌ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی دستگیر شدند

زاکانی افزود: ۲۶ جاسوس در امنیتی‌ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی دستگیر شدند. اگر بخواهیم ورزش را نجات دهیم باید آن را از دست دولت خارج کنیم.

وی ادامه داد: با فیلترینگ مخالف هستم به دنبال اینترنت پرسرعت و امن هستیم.

۲۰:۱۸ رئیسی در بخش جمع بندی پایانی: افرادی که بیشترین آزادی را داشتند، بیشترین حرف‌های ساختارشکنانه را زدند

رئیسی در قسمت پایانی مناظره عنوان کرد: در جایگاه نامزد ریاست جمهوری حتماً باید مسائل کشور نه به صورت کلان بلکه حتی به صورت اقلیمی شناخته شود و معلوم شود در هر حوزه چه مسائلی وجود دارد و راهکار حل مسأله چیست و اولویت در این راه حل‌ها چیست تا بتوانیم موضوع را حل کنیم.

وی افزود: ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، افرادی داشتیم بیشترین بهره را از آزادی می‌بردند، حرف‌های بسیار ساختار شکنانه می‌زدند و بیشترین اهانت را به ما می‌کردند و ما تا حرفی می‌زدیم می‌گفتند آزادی نیست. این خیلی عجیب است که کسی در جایگاه کاندیدای ریاست جمهوری ظاهر می‌شود و در این جایگاه بیشترین حرف‌های ساختارشکنانه در گمراه کردن مردم و ایجاد سوال و ابهام در ذهن مردم ایجاد می‌کند بعد هم می‌گویند مردم ببینید که آزادی نداریم و اگر حرف بزنیم متعرض ما می‌شوند و ما را می‌گیرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: چرا اینها را می‌گوئید؟ مردم را چه حساب و فرض می‌کنید؟ مردم شعور و فهم دارند. حاضرم با هر کدام از دولتمردانی که مورد ادعای آقایان باشند بدون وقت قبلی در هر پارکی یا مجمع و اجتماع عمومی برویم و ببینیم نگاهشان به آقایان و به دولت و بنده طلبه خدمتگزار چیست. ما پیش روی مردم هستیم، چرا اینگونه سخن می‌گوئیم؟

آنهایی که ادعای آزادی دارند، ۲۰۰ شکایت از دانشجو و پژوهشگر کردند

رئیسی گفت: در دور قبل در همین سالن بارها به من اهانت شد و من از هیچ کسی شکایت نکردم اما رقیب ما که آقایان (همتی) کارمندان آنها حساب می‌شوند، ۲۰۰ شکایت از دانشجو، پژوهشگر، رسانه‌ای و … در دادسرا طرح کردند. من قاضی هستم و آقایان ادعای آزادی دارند. چرا این‌جور با مردم حرف می‌زنید و در عمل درست عمل نمی‌کنید؟ جمهور یعنی حقوق همه مردم در هر جایگاه و هر شهر و روستایی تضمین شود.

وی تاکید کرد: امروز ما معتقد هستیم فضای مجازی بهترین بستر برای نظارت مردم بر دولت است. ما این کار را در دادگستری اجرا کردیم. آقایان وعده می‌دهند و ما در عمل اجرا کردیم و مردم این عملکرد را دیده‌اند. در دادگستری مردم دارند قاضی و کارمند را قضاوت و ارزیابی می‌کنند و به آن نمره می‌دهند، سوال و تشکر می‌کنند.

ما برای مدیران گشت ارشاد خواهیم داشت

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ۳۵ سامانه تاکنون فعال شده و تا آخر سال ۴۰ سامانه دیگر فعال می‌شود. ما در این کرونا، کاری کردیم که برای دنیا الگو شد. ۱۲۰ هزار نفر از زندانیان به مرخصی رفتند. ما داریم به نام نظام جمهوری اسلامی عمل می‌کنیم. کارهای افتخار آمیزی در حال انجام است.

رئیسی در پایان تاکید کرد: الناس علی دین ملوکهم. ما برای مدیران گشت ارشاد خواهیم گذاشت. اگر دولتمردان خوب عمل کنند مردم خوب عمل خواهند کرد.

۲۰:۱۴ مهرعلیزاده در بخش جمع بندی پایانی: مقابله با فیلترینگ را در برنامه‌ام خواهم داشت

مهرعلیزاده خطاب به مردم گفت: مردم شریف ایران! می‌دانم که از تبعیض، فساد، رانت، توهین و تخریب و سختی‌ها خسته شده‌اید و این خستگی‌ها نهال امید را در وجود شما خشکانده است.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری افزود: حتماً با خود می‌گوئید اینها هم مثل قبلی‌ها هستند و وعده‌هایی می‌دهند و می‌روند. تازه اگر در وعده‌هایشان صادق باشند چقدر اجازه می‌دهند که به وعده‌هایشان عمل کنند. چه فرقی می‌کند چه کسی رأی بیاورد.

مه و خورشید و فلک را بسیج کردند که یک نفر خاص رأی بیاورد

وی خاطرنشان کرد: اگر رأی شما اثر نداشت چرا گزینه‌های ریاست جمهوری را این قدر محدود و خاص کردند و مه و خورشید و فلک را بسیج کردند که یک نفر خاص رأی بیاورد و انتخابات حداقلی را دنبال می‌کنند.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: به خاطر اینکه از تصمیم و رأی هوشمند شما نگران هستند. ندیدید که چگونه با ما سخن می‌گویند و به جای ارائه راهکار برای معیشت مردم، می‌گویند تمام اقتصاددانان را به خط می‌کنیم و یا نامزدها را تهدید می‌کنند که شما را ممنوع‌الخروج و محاکمه می‌کنیم و طوری صحبت می‌کنند که گویی مردم رعیت هستند و آنها ارباب. مردم سربازند و آنها امیر. مردم متهم هستند و آنها قاضی.

وی تأکید کرد: امروز حتی مناظره به محلی برای تنزل جایگاه ریاست جمهوری تبدیل شده است. به جای سوالات اساسی در مورد سیاست خارجی، تحریم و اقتصاد کشور، سوالات جزئی و کوچک پرسیده می‌شود.

مهرعلیزاده بیان کرد: مردم! من در پیشگاه خداوند با شما پیمان می‌بندم که سامانه‌های شفاف، ثبت و درج کلیه قراردادها را ایجاد کنم. توسعه آزادی‌های سیاسی از جمله آزادی بیان، تقویت مطبوعات و رسانه‌ها، مقابله با فیلترینگ را در برنامه‌ام خواهم داشت. در راستای آزادی مطبوعات و ارتباط مداوم با خبرنگاران، گام برمیدارم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شایسته سالاری بدون در نظر گرفتن جنسیت و قومیت را در دستور کار دارم. با مانع زدایی برای تولید، رفاه را برای مردم به ارمغان خواهم آورد. بیایید دست در دست بگذاریم و نگذاریم عده‌ای قلیل برای ما تصمیم بگیرند.

۲۰:۱۰ قاضی زاده هاشمی در بخش جمع بندی پایانی: کارکرد وزارت خارجه باید تغییر کند

قاضی زاده تاکید کرد: در اقتصاد ضمن اینکه باید درون‌زا باشیم باید به شدت برون گرا هم بود. این همان معنای اقتصاد مقاومتی است. بنابراین کارکرد وزارت خارجه باید منافع ملی و منافع اقتصادی را تأمین کند لذا باید تغییر پیدا کند و وزیر خارجه باید یک تاجر موفق بین المللی باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ۱۵۰۰ شرکت دولتی داریم، اظهار داشت: این شرکت‌ها خانه خلوت جناح‌های سیاسی شده‌اند و هرکس برنده انتخابات می‌شود اهالی ستاد خود را در آنها شریک می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: البته اینها پنهان هستند و موارد بسیاری از سازمان‌های خصولتی هستند که دیوان محاسبات و سازمان‌های نظارتی هم نمی‌توانند آنها را کنترل کنند.

وی تصریح کرد: طرح، فراخوانی آماده کرده‌ایم تا از همه متخصصین برای عضویت در هیئت مدیره شرکت‌ها به صورت شفاف دعوت شود. این روند را جمعی از استادان دانشگاه، داوری خواهند کرد تا ۷۵۰۰ نفری که می‌خواهند ۱۵۰۰ شرکت را مدیریت کنند انتخاب شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به جوانان کشور، گفت: جوانانی که منتقد وضع موجود و عدم به کارگیری نسل جدید در اداره کشور هستند، احساس می‌کنند پشت درب‌های بسته از طبقه‌ای باقی مانده‌اند، جوانانی که از دعوای راست و چپ و اصلاح طلب و اصولگرا خسته شده‌اند و می‌خواهند کشور خود را آباد و مقتدر و قدرتمند ببینند؛ این گوی و این میدان!

دولت سلام فراتر از حزب و جناح است

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: دولت سلام، دولت جوانان است، دولت نسل نو است و دولت کسانی است که سالهاست از نامشان نان خورده‌اند. دولت سلام فراتر از حزب و جناح است. دولت سلام، دولت جوانان کُرد، لر، لک، تات، بلوچ، سیستانی، عرب، ترکمن، بختیاری، تالشی، فارس، قشقایی، مازنی، مسلمانان شیعه و اهل سنت است.

وی تاکید کرد: ما جوانان آمده‌ایم که بگوییم جایگزین هرآنچه بوده است، هستیم. ما نسل جایگزین هستیم تا همه صالحین و متخصصین، از همه جناح‌ها و کسانی که عضو جناحی نیستند را به کار بگیریم و فرصت طلبان را از پای سفره انقلاب بلند کنیم و این سفره را بتکانیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: سفره انقلاب برای مردم است. ما پشتوانه‌ای به جز شما جوانان نداریم. کارتل اقتصادی، منابع مالی، حزب و جناحی در کار نیست. هرکس به صورت خودجوش عمل کند و هر جوان یک ستاد انتخاباتی باشد. «قبل از سلام جام تشهد گرفته‌ایم؛ ما کشتگان مسلخ عشقیم، والسلام»

۲۰:۰۶ جلیلی در بخش جمع بندی پایانی: ما نباید کشور را معطل مباحثی چون FATF کنیم

جلیلی اظهار داشت: از مسائلی که متأسفانه با آن سخاوتمندانه و مسرفانه برخورد می‌شود، زمان است. در این هشت سال، روند کشور توقف یا کندی داشت. نقش رئیس جمهور برای حل این مشکل بسیار مهم است.

وی بیان کرد: اگر رئیس جمهور مسئله را درست بفهمد و پاسخ او و رویکرد او صحیح باشد، می‌تواند به جای آنکه کشور را فقط اداره کند، کشور را جهش دهد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما می‌گوئیم کشور آماده جهش است و برنامه آن را آماده کردیم. حاضرم با هر کسی که قبول ندارد، مباحثه کنیم تا مردم بتوانند انتخاب کنند.

جلیلی ادامه داد: نمی‌توانیم با شروع دولت، تازه به دنبال آسیب‌شناسی و کشف راهکارها باشیم. از همان روز اول باید برنامه‌ها را اجرا کنیم. ما نباید کشور را معطل مباحثی چون FATF کنیم. آقای رضایی شاهد است که از روز اول در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتم که این موضوع را معطل نکنیم. خود دوستان تقاضا دادند که حداقل اعلام نشود. واقعاً اعتقاد بنده این است که یک کشور را نباید معطل کرد. شما مسئله را درست متوجه نمی‌شوید و مشکل ما همین است. زمانی که رویکردتان درست نیست، حتماً جواب نمی‌گیرید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز بحث کولبرها می‌شود. من در چندین بازارچه مرزی کشور نظیر مرز باشماق و بانه حضور پیدا کردم و با کولبرها صحبت کردم. جلساتی با حضور تعاونی مرزنشینان تشکیل دادیم و وضعیت آنها از کولبری، به صادرکننده تبدیل شد. ما این نگاه را مطرح می‌کنیم نه اینکه صرفاً اسم بیاوریم و دلسوزی کنیم.

وی اظهار داشت: در شهر سعدآباد بوشهر، تعاونی نخل کاران با ۴ هزار نفر دستگاه بسته‌بندی خرما خریدند و بانک آن را مصادره کرده است و آن دستگاه را قطعه قطعه کردند و فروختند. پس دولت چه کاره است؟ رئیس جمهور باید به ظرفیت‌های کشور برای جهش اشراف داشته باشد.

۲۰:۰۲ رضایی در بخش جمع بندی پایانی: پیشنهادم انحلال شورای انقلاب فرهنگی است

رضایی در جمع بندی سخنان خود، گفت: عنوان دولت ما «اقدام و تحول است» یعنی دیگر شعار را باید کنار گذاشت و تحول یعنی باید اقدامات بزرگی انجام داد، چرا که مشکلات اجتماعی ریشه در مسائل اقتصادی دارد و مشکلات اقتصادی ریشه در مسائل سیاسی و ساختار دارد، بنابراین باید کاری درست و اساسی صورت بگیرد.

اصلاحات اساسی از بالا تا پایین انجام می‌دهم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: برنامه دولت ما بر اساس اصلاح از درون است و به این دلیل که رابطه من با نظام یک رابطه باثبات بوده و بیش از پنجاه سال (یعنی از ۱۷ سالگی) من در یک مسیر مستقیم حرکت کرده‌ام و اعتمادی که بین من و نظام وجود دارد همچنین روابطی که با سایر دوستان از نیروهای مسلح، مجلس و قوه قضائیه دارم، می‌توانم ادعا کنم که یک اصلاحات اساسی از بالا تا پایین انجام می‌دهم.

رضایی ادامه داد: کار اصلاح را ابتدا از دولت شروع خواهم کرد. وزارتخانه‌ها و شرکت‌های وابسته، تشکیلات بسیار عریض و طویلی دارند که باید آنها را سروسامان دهیم. البته این به معنای آن نیست که ما از برخی مدیران فعلی استفاده نمی‌کنیم زیرا آنها مدیران باتجربه و خوبی هستند، اما مشکل ما بحث دیوان سالاری و سیستم‌های پیچ در پیچی است که با آئین نامه‌های متعدد، منجلابی از درگیری‌ها، زد و خوردها و فساد را به وجود آورده‌اند.

وی تصریح کرد: نهادهای وابسته به رهبری همه در خدمت دولت هستند. ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا نیز نیاز به اصلاحاتی دارند که من پیشنهاداتم را خدمت مقام معظم رهبری خواهم داد تا بتوانیم اصلاحاتی را برای بهره وری بیشتر این تشکیلات داشته باشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری، کمک به ادامه تحولات در قوه قضائیه را یکی دیگر از برنامه‌های خود دانست و گفت: این کاری که آقای رئیسی در قوه قضائیه شروع کرده می‌تواند تحولات بزرگی به وجود آورد. همچنین به مجلس شورای اسلامی کمک خواهد کرد.

رضایی ادامه داد: جلسات سران قوا نیز بسیار مهم است اما واقعاً شورای انقلاب فرهنگی بی خاصیت شده است. من از رهبر انقلاب تقاضا خواهم کرد که اگر ایشان موافقت کنند، شورای انقلاب فرهنگی را منحل کنیم تا بتوانیم وضعیت فرهنگی را به طور اساسی حل کنیم.

وی گفت: موضوع دیگری که وجود دارد بحث احزاب سیاسی است. اصلاح احزاب هم از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اصولگرا، اصلاح‌طلب دو سرمایه هستند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: نفوذی‌ها و بازیگران سیاسی موجب شده که ماجراجویی‌های زیادی در این ساختار سیاسی ما شکل بگیرد. امروز در زمان رهبر معظم انقلاب و بسیاری از نسل اولی‌ها و دومی‌های انقلاب، اگر نتوانیم یک ساختار درست سیاسی و اجتماعی برای آینده ایران درست کنیم، خسارت زیادی خواهیم خورد.

رضایی گفت: من معتقدم اصلاحات اساسی در درون قدرت باید به وجود آید تا ما بتوانیم مشکلات مدیریتی و ساختاری را حل کنیم و وارد مسائل اقتصادی شویم و همچنین مسائل اجتماعی را حل و فصل کنیم.

۱۹:۵۴ مهرعلیزاده در بخش پنجم پاسخ به سوال: باید فضا را برای فعالیت جوانان در عرصه فضای مجازی باز کنیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه اش برای حل مشکلات فضای مجازی گفت: امروز اقتصاد، مسائل اجتماعی و فرهنگی راه حل های معمولی ندارند. اقتصاد، حکمرانی و همه سیستم مدیریتی هوشمند شده است.

مهرعلیزاده افزود: امروز برخی از شرکت‌ها مانند هوآوی شاید ۱۰ برابر کشوری مانند ایران درآمد دارند که ما باید فضا را برای فعالیت جوانان در عرصه فضای مجازی باز کنیم تا آنها بدون هیچ گونه ممانعتی در جهت پیشرفت بتوانند کار خود را جلو ببرند.

وی اظهار داشت: متأسفم که ما همچنان درگیر اینترنت و فیلترینگ آن هستیم. البته وزیر جوان در دولت روحانی خوب کار کرده و زیرساخت‌ها را درست کرده است اما همچنان در سهمیه گذاری و فیلترینگ سخت گیری می‌کنیم. آقای رئیسی در خصوص اقتصاد فضای مجازی مطالبی را مطرح کردند، درست است فعالیت و معیشت یک میلیون نفر در فضای مجازی است، همچنین بخش قابل توجهی از تجار و صنعتگران در برخی شلوغی‌ها و قطعی اینترنت ضررهای فراوانی کردند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آقای زاکانی گفتند ۳۰ سال پیش منافع عده‌ای در اقتصاد مدنظر قرار گرفت، باید بگویم نباید مسائل را به این میزان سیاه ببینید. از سال ۷۰ به این طرف دولتی داشتیم که دولت اصلاحات و آقای خاتمی بود که عدالت محوری، پاک دستی و عدالت اقتصادی در جامعه ایجاد کرد که شهره خاص و عام بود، حتی در دولت آقای احمدی نژاد نیز اقداماتی داشتیم که قابل توجه است، مثلاً در حوزه مسکن، طرح مسکن مهر را داشتیم که بعداً معیوب شد اما به هر حال طرحی بود که با پنج میلیون تومان فرد را صاحب خانه می‌کرد.

مهرعلیزاده تصریح کرد: در خصوص بانوان یاد سال ۸۶ افتادم که بانوان در ورزشگاه حضور داشتند و ما به جام جهانی راه یافتیم.

۱۹:۵۱ قاضی‌زاده در بخش پنجم پاسخ به سوال: باید به جای حرف‌های بیهوده مشکلات اساسی را حل کنیم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر خطاب به رقیبان خود، متذکر شد: در این جمع برای جلب توجه نباید هر حرفی را بزنیم. نزدیک انتخابات که می‌شویم یاد زنان کوله بران و معلولان و مستضعفان میفتیم. بارها این صحبت‌ها تکرار شده و مردم از پشت گیرنده‌ها با شنیدن این حرف‌ها می‌گویند، یادمان هست که قبلی‌ها هم این حرف را زدند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: وقتی دیدم در جمع نرخ به کار گیری بانوان داشت کم کم بالا می‌رفت می‌خواستم بگویم کل کابینه را از خانم‌ها انتخاب می‌کنم که دیگه دستی بالاتر از دستم نباشد، اما این تلقی ایجاد کردن برای بیننده هم مورد سوال خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع ما شایسته سالاری است، تصریح کرد: من کسی هستم که رئیس ستاد انتخاباتی ام یک بانو است که مادر سه فرزند است، می‌خواهم بگویم مادران هم می‌توانند در عرصه حاضر شوند و جایگاه بانوان چنین جایگاه خوبی است ولی خود زنان هم از ما شایسته سالاری می‌خواهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: وقتی قرار است کاری به عهده کسی گذاشته شود باید بر اساس شایستگی باشد و بانوان بسیاری هم داریم که واقعاً می‌شود تمام کابینه را از بانوان تشکیل داد.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به وضعیت بیکاری در نقاط مرزی کشور، گفت: حالا که از مذاهب و اهل سنت صحبت می‌کنید، اگر راست می‌گوئید به بیکاری در استان‌های مرزی کشور بپردازید که بیشترین میزان بیکاری کشور را دارند. بیکاری است که باعث شده برادران بلوچ ما به قیمت جان خود سوخت رسانی کنند و برادران کُرد ما کوله بری انجام دهند. باید به جای حرف‌های بیهوده این مشکلات اساسی را حل و فصل کنیم.

وی در رابطه با تصمیمات خود برای شوراها، اظهار داشت: این شوراها قانونی و مندرج در قانون اساسی هستند، اما یک گسست ساختاری بین شوراهای قانونی و نهادهای اجرایی وجود دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما یک طراحی کرده‌ایم که دبیر هر شورای عالی، معاون رئیس جمهور و مسئول فرماندهی یک حوزه است. یکی از مشکلات دولت‌ها این بوده که در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد، فرهنگ، سلامت، امور اجتماعی و مثل اینها مسئول مشخص نداشته‌اند. در معضلات مهم با این مشکل رو به رو هستیم که دستگاه‌های مختلف متولیان متعدد دارد.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: اگرچه رئیس جمهور، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی است اما حق وتو ندارد. مصوبه، مصوبه جمعی خواهد بود و رئیس جمهور مجری مصوبات خواهد بود و مسیر اجرای آنها را فراهم خواهد کرد.

۱۹:۴۷ جلیلی در بخش پنجم پاسخ به سوال: ایراد دولت این بود که معطل ۴ کشور ماند

جلیلی گفت: عرصه روابط بین کشورها یک نقاط اشتراک و یک نقاط اختلافی دارد و این مسئله کاملاً طبیعی است. نقاط اشتراک بین کشورها تعامل و نقاط اختلاف بین آنان تقابل ایجاد می‌کند. هنر دولت‌ها این است که بتوانند این نقاط اشتراک که فرصت‌ها را ایجاد می‌کند، تبدیل به نقطه تعامل کرده و نقاط اختلاف که موجب ایجاد تقابل می‌شود را مدیریت و از تهدیدات پیشگیری کنند.

وی بیان کرد: ۲۰۰ کشور در جهان وجود دارد که اگر سیاست ما تعامل سازنده و گسترده با جهان باشد، باید همه فرصت‌ها را بررسی و آن را بالفعل کنیم. ایراد ما به دولت این است که معطل چهار کشور ماند و تمام کارهایش معطل آنان شد. یک روز به بهانه FATF و روز دیگری به بهانه ترامپ و برجام، کشور را معطل کردند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بله، آنان دشمنی می‌کنند و شما باید این هنر را داشته باشید تا فرصت‌ها را از دست ندهید و باید با کشورهایی که اشتراکات دارید، تعاملات خود را گسترش دهید. در همسایگی، منطقه و کشورهای مسلمان قطعاً این نقاط تعامل برای ما بیشتر وجود دارد.

برخی لولوهای الکی نسازند

جلیلی ادامه داد: ما باید ۲۰۰ کشور جهان را روی میز بگذاریم و بگوییم از هر یک از این کشورها چقدر فرصت می‌توانیم به دست آوریم و مجموع این فرصت‌ها را بالفعل کنیم. کشور نباید معطل شود و بعد هم گفته شود که اینها می‌خواهند در کاخ سفید حسینیه درست کنند. این حرف‌های موهوم چیست؟ خواهش بنده این است که این لولوهای الکی را نسازید.

وی تأکید کرد: امروز خود آنان بر زمین افتادند. بایدن در سند استراتژی امنیت ملی آمریکا که در بهمن ماه منتشر کرد، گفت: ایران وارد عرصه جدیدی از بازی شده است که یک صحنه جدید تعریف می‌کند؛ این حرف را که من نمی‌گویم؛ بروید و خودتان بخوانید.

برای خنثی‌سازی تحریم‌ها باید در موضع آفندی باشیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما فرصت‌های بزرگی داریم و باید از تعاملات اقتصادی با کشورها استفاده کنیم البته فرصت‌های گسترده‌ای برای تعاملات اقتصادی داشتیم که استفاده نکردیم؛ فقط پاکستان ۶۰ میلیارد دلار واردات دارد که ۱۶ میلیارد دلار آن می‌تواند از سوی ایران تأمین شود و ما می‌توانیم کارهای بزرگ کنیم.

جلیلی گفت: حتی در بحث خنثی‌سازی تحریم و جنگ اقتصادی، ما باید در موضع آفندی باشیم، با ابزار اقتصادی، دشمن را پشیمان کنیم و این کار شدنی است.

۱۹:۴۴ زاکانی در بخش پنجم پاسخ به سوال: دولت روحانی برای مردم حوصله ورزش باقی نگذاشته است

زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات در مورد ورزش همگانی گفت: ورزش امر حیاتی است. در حال حاضر ۷۰ درصد مردم ایران ورزش نمی‌کنند و به دنبال ورزش همگانی و یا قهرمانی نیستند.

وی گفت: شرایط اینقدر سخت شده است که به گفته رئیس فدراسیون کشتی، سال‌های قبل یک میلیون نفر از ابعاد مختلف درگیر کشتی بودند اما امروز حدود ۴۰ هزار نفر درگیر این ورزش هستند. این یک فاجعه بزرگ است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت آقای روحانی حوصله برای مردم باقی نگذاشته که به ورزش بپردازند گفت: دولت برای مردم فرصتی باقی نگذاشته که به فراغت و یا ورزش بیاندیشند. عملاً ۳ دلار خرج ورزش کنیم ۱۶ دلار در حوزه سلامت برای ما صرفه جویی می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات گفت: ورزش با ایجاد نشاط موجب جهش کشور می‌شود.

زاکانی با بیان اینکه امروز متأسفانه مردم ما درگیر تأمین نیازهای اولیه برای خود هستند، گفت: آقای همتی درباره کدام قشر از زنان و جوانان صحبت می‌کنند.

آقای همتی! اگر ما نامزد پوششی هستیم، شما نامزد روکشی هستند

وی ادامه داد: خیلی شیک می‌گویند که این ۵ نامزد یکی هستند. آقای همتی من در مناظره قبلی به شما توضیح دادم این بار دیگر توضیحی نمی‌دهم اگر ما نامزد پوششی هستیم شما نامزد روکشی هستید که آمده‌اید ۸ سال فاجعه‌ای که بر سر ملت آورده‌اید را روکش کنید.

همتی جرأت مناظره با من را ندارد

زاکانی تاکید کرد: شما جرأت مناظره با من را ندارید و به آن کسانی که به شما یاد داده‌اند که این حرف‌ها را بزنید بگویید که شما نمی‌خواهید مشت کسی را باز کنید، ما مشت آنها را باز خواهیم کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات گفت: اجرای یک سرانه بالا برای ورزش همگانی و توسعه باشگاهداری و فعالیت در عرصه ورزش در کف هرم اجتماعی این امکان را ایجاد می‌کند که بسیاری از مشکلات کاهش یابد.

زاکانی ادامه داد: ورزش برای جوانان، زنان و افراد مسن بسیار مهم است. پنجره جمعیت به سمت میانسالان است. لذا پرداختن به ورزش همگانی برای کشور ما امری حیاتی است. به ورزش قهرمانی، همگانی و پهلوانی می‌اندیشیم و برنامه داریم.

۱۹:۴۰ رضایی در بخش پنجم پاسخ به سوال: محدودیت بانوان برای ورود به ورزشگاه را از بین خواهیم برد

رضایی با اشاره به برنامه اش برای حل ریشه‌ای مشکلات اجتماعی گفت: در این حوزه ما با دو مشکل ساختاری و مدیریتی در آموزش و پرورش و آموزش عالی مواجه هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه اش برای تأسیس مدارسی جهت آموزش زمامداران آینده گفت: ما برای تقویت زمامداران در تمامی بخش‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در تمام استان‌ها برنامه داریم.

وی ادامه داد: پنج سالی است که ما آموزش جوانان را شروع کرده‌ایم و بیش از هزار جوان را آموزش داده و تقویت کرده‌ایم که بتوانیم کشور را در این حوزه بیمه کنیم.

رضایی گفت: تا زمانی که تغییراتی در آموزش عالی و آموزش و پرورش ایجاد نشود، نمی‌توان از عناصر ضعیف و آموزش ندیده توقع بالایی داشت.

مدرسه محوری را در دولت خود خواهیم داشت

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما در برنامه دولت، مدرسه محوری را محور فعالیت آموزش و پرورش خواهیم کرد و با ایجاد مجتمع‌های آموزشی متشکل از ۱۱۰ مدرسه به آنها اختیارات خواهیم داد تا مدرسه محور اساسی شود. اینکه وزارت آموزش و پرورش بسیار بزرگ و حجیم شده است و به امورات مدارس نمی‌رسد، یکی از اشکالات بزرگ است که ما آن را رفع خواهیم کرد.

وی با اشاره به برنامه‌هایش برای بانوان گفت: زن‌ها می‌توانند نقش بسیار مهمی در کشور داشته باشند. من بحث اینترنت ارزان قیمت را برای بانوان سرپرست خانوار اجرا خواهم کرد. همچنین محدودیت‌هایی که برای خواهران ورزشکار ما در ورزشگاه‌ها درست کرده‌اند مانند خواهران منصوریان که نگذاشته بودند آنها به ورزشگاه بانوان وارد شوند، از بین خواهیم برد.

رضایی ادامه داد: رسیدگی به مسائل معلمان یکی دیگر از برنامه‌های ما در دولت است. معلمان به دلیل مشکلاتی که دارند نمی‌توانند آن تمرکز لازم را برای تربیت دانش آموزان داشته باشند، لذا در دولت ما ساخت مسکن ارزان برای معلمان یکی از اولویت‌ها است تا بار سنگینی را از دوش آنها برداریم و آنها با خیال راحت تری به تربیت فرزندان ما بپردازند.

۱۹:۳۵ همتی در بخش پنجم پاسخ به سوال: من جزو فرماندهان خنثی‌سازی تحریم‌ها بودم

همتی گفت: یکی از مسائل مهم ما خانواده است. در شعار انتخاباتی هم گفتم، هدف من تعامل از خانه تا جهان است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: نمی‌خواهم به صورت شعاری با مسائل اجتماعی برخورد کنم. مشکلی که الان در خانواده‌های ما ایجاد شده، یک نوع گسستگی فرهنگی است. الان بچه‌های دهه هفتاد، هشتاد و نود آنگونه که ما فکر می‌کنیم و یا اصرار می‌کنیم زندگی کنند را قبول ندارند.

وی در ادامه افزود: باید در خانه خود را آماده کنیم و بتوانیم یک رابطه متقابل داشته باشیم. باید با هم تفاهم کنیم و با هم گفتگو کنیم. همین مشکل در جامعه نیز وجود دارد.

همتی ادامه داد: در مورد شرایطی که آقای قاضی‌زاده فرمودند؛ شما ۵ نفر یک تفکر دارید و می‌خواهید با جوان‌ها اینگونه برخورد شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: جوانان آزادی اجتماعی را می‌خواهند و برای همین می‌خواهند از کشور بروند.

وی ادامه داد: این را همه می‌دانند. من نمی‌خواهم چیزی را کتمان کنم.

همتی گفت: جوانان ما بخاطر مسائل اقتصادی نمی‌توانند ازدواج کنند. مشکلات اقتصادی که آقای رئیسی می‌فرمایند می‌توانیم حل کنیم.

حداقل ۵ زن در کابینه خواهم داشت

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من خودم جزو فرماندهان خنثی‌سازی تحریم‌ها بودم.

وی ادامه داد: در مورد نکته‌ای که آقای مهرعلیزاده اشاره کردند، در این دو و سه روز، به من تذکر دادند که چرا شما گفتید به دختر خانم‌ها پیامک ندهند. چرا حجابشان را رعایت کرده و یا نکرده‌اند.

همتی افزود: ما باید قانونی بنویسیم و اینها را ممنوع کنیم. این نحوه برخورد گشت ارشاد را ممنوع کنیم. ما زندگی می‌کنیم.

وی ادامه داد: تعارض منافع، کشور را فرا گرفته است لذا آن روستایی به وزیر جهاد خوب گفت؛ گفت به خودتان و دولتتان مربوط است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من در کابینه حداقل ۵ زن خواهم داشت و تبعیض جنسیتی در محیط کار و درآمد آن‌ها را لغو خواهم کرد.

۱۹:۳۱ رئیسی در بخش پنجم پاسخ به سوال: امکان حل مسأله مسکن جوانان را داریم

وی در رابطه با برنامه اش جهت تشویق جوانان برای ازدواج به موقع و تأمین سرپناه برای آنها، گفت: یکی از دغدغه‌های جدی جوانان مسأله ازدواج، اشتغال و مسکن است. در جمع جوانان زیاد رفته و می‌رو
مطالب مرتبط

شما مي توانيد مطالب و تصاوير خود را به آدرس زير ارسال فرماييد.


info@tabnos.irارسال نظر جدید
قوانین بخش نظرات:

۱) تابنوس، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

* نام:
* ايميل:
* نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
عکس خوانده نمی شود
نیازمندیها